Aktualności

Życzenia Wielkanocne

14 kwietnia 2022

Wszystkiego dobrego!

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych ciepła, nadziei i miłości.
Niech ten szczególny czas wypełniony będzie wzajemną serdecznością,
pogodą ducha, szczęśliwymi chwilami spędzonymi w gronie najbliższych
oraz nadzieją i wiarą w lepszą przyszłość.
Niech będzie chwilą odpoczynku w duchu polskiej tradycji i stanie się źródłem optymizmu, siły i energii potrzebnej na co dzień.
Życzę, aby ten świąteczny czas przyniósł nam Wszystkim wytchnienie
od codziennych zmagań i trosk.

Z najlepszymi życzeniami
Przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Przemysłu
Chemicznego ,Szklarskiego i Ceramicznego w Polsce
Bogdan Smołucha

Czytaj więcej

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

30 marca 2021

Zdrowych, pogodnych ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

pełnych wiary i nadziei na lepsze jutro.

Dużo zdrowia chwili spokoju i wyciszenia w gronie rodzinnym

oraz smacznego jajka.

życzy

Przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Przemysłu

Chemicznego, Szklarskiego i Ceramicznego w Polsce

Bogdan Smołucha.

Czytaj więcej

Działania OPZZ w sprawie Emerytur stażowych

26 lutego 2021
  • OPZZ podjęło akcję billboardową w celu wywarcia presji na Prezydenta Andrzeja Dudę na wywiązanie się z obietnicy wyborczej w sprawie wprowadzenia emerytur stażowych. Na budynku OPZZ wywieszono billboard z napisem: „Prezydencie RP dotrzymaj danego słowa! 10 lat walki OPZZ o emerytury stażowe”. W załączeniu przesyłam grafikę w formacie A4 z prośbą o zamieszczanie na tablicach związkowych, stronach internetowych i w mediach społecznościowych organizacji związkowych.
  • OPZZ zachęca pracowników z długim stażem pracy do udziału w wywiadach na temat ich historii zawodowej oraz skutków długoletniej i ciężkiej pracy dla ich zdrowia, które nagramy a następnie wykorzystamy w przekazach medialnych. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia do 14 marca 2021 r. na adres: duda@opzz.org.pl
  • Uczestnicy wideo-posiedzenia zaproponowali działania na rzecz emerytur stażowych, które mogłyby podjąć struktury terytorialne OPZZ. W związku z tym w załączeniu przesyłamy Radom wojewódzkim OPZZ wzór pisma z prośbą o skierowanie go do parlamentarzystów z obszaru, na którym działa dana Rada Wojewódzka, w celu wywarcia presji na realizację naszego postulatu. Prosimy o włączenie się do akcji w okresie od 15 do 19 marca br.

Uprzejmie informuję, że OPZZ planuje ponadto zorganizować w marcu konferencję prasową, podczas której zaapelujemy o rozmowę i wprowadzenie emerytur stażowych do Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

 

Czytaj więcej